stavební firma | expert na výškové práce
Reference
Reference Brno
Zateplení domů
a zateplování
fasád
Reference Brno
Reprofilace
a sanace
betonu
Reference Brno
Opravy
a nátěry fasád
Reference Brno
Malba reklam,
montáž
reklamy
Reference Brno
Opravy
a nátěry
konstrukcí
Reference Brno
Nátěry
a rekonstrukce
střech
Reference Brno
Dřevěný šindel
pokrývání
šindelem
Reference Brno
Arboristika a
kácení stromů
Reference Brno
Mytí oken
výškových
budov
Reference Brno
Stavební
a zednické
práce
Reference Brno
Siluety dravců,
ochrana proti
ptákům
Reference Brno
Rekonstrukce
betonových
teras a balkonů
Reference Brno
Montáže ve
výškách a
výškové práce
Kariéra Napsali o nás O firmě Reference Služby Úvod Kontakt

FLEXISTAV s.r.o.

Provozovna:
Stavební 5, Brno tel: 543 254 108
mobil: 603 547 598
e-mail: info@flexistav.cz

 

Zateplení domů, zateplování fasád, izolace a zateplení střech

Úvod > Stavební práce > Zateplení domů

Zateplování staveb

Jednou ze specialit firmy FLEXISTAV je zaměření na provádění zateplování staveb kontaktním systémem – tento system je použitelný jak pro fasády, tak i pro střechy. Firma má za sebou množství realizací zateplení plášťů budov– tyto systémy byly úspěšně použity jak pro revitalizace panelových domů, bytových domů, pro zateplení rodinných domků, nebo pro částečné zateplování částí budov – vikýře, štíty, nástavby.

Jsme schopni obnovit v rámci možností historický vzhled původní fasády při zateplení pomocí ozdobných prvků.

10.jpg, 27kB 20.jpg, 27kB

Kdy zateplit?

 • Řešíte rekonstrukci staršího objektu pro bydlení a máte problém s nízkým tepelným odporem stěn a vysokým prostupem tepla obvodovými konstrukcemi?
 • Máte starší objekt, chcete zlepšit tepelné podmínky a tepelnou pohodu v interiéru, ale zvyšovat náklady na vytápění nechcete?
 • Realizujete novostavbu a chcete provádět obvodové konstrukce v nižších tloušťkách zdiva?
 • Provádíte rekonstrukci střechy a hodláte půdní prostor využít pro výstavbu obytného podkroví?
 • Hledáte cestu ke snížení prostředků vynaložených pro vytápění Vašeho objektu, bytu či domu?

Pak je jedním z možných řešení pro Vás zateplení – konstrukce nebo celého objektu. Jednotlivé konstrukce a celé stavby a objekty můžeme zateplit pomocí některého z mnoha druhů zateplovacích systémů, ať už kontaktních nebo provětrávaných.

Úspora energií a Zelená úsporám

V současné době se s nástupem programu pro úsporu energií „Zelená úsporám“ dostává do popředí snaha o celkové zateplení domu či objektu – ta se týká jejich rekonstrukce střešního pláště, izolace střechy, dále pak případných oprav a rekonstrukce domů, izolace a zateplení fasád – celý tento blok úprav a opatření pak vede k vytyčenému cíli – v závislosti na provedených úpravách vznikající tepelná úspora a následně snížení nákladů na vytápění objektu a tím snížení spotřeby nerostných či jiných paliv a emisí CO2.

Ke splnění těchto požadavků a nároků na tepelné vlastnosti konstrukcí pak slouží realizovaný zateplovací systém a dodatečné nebo plánované zateplení střech a jiných konstrukcí staveb.

Standartní kontaktní zateplovací systém, používaný pro zateplení budov či zateplování fasád obsahuje především tyto části:

 • Podklad – konstrukce, na jejíž vnější povrch se ETICS připevňuje, a která sama o sobě splňuje požadavky na mechanickou odolnost a stabilitu. Podklad systému a k němu vhodně vybraný systém zateplení spolu tvoří novou obvodovou konstrukci.
 • Vyrovnávací vrstva – pokud je třeba – plní funkci vyrovnání podkladu, v případě že podklad vykazuje nerovnosti větší než 20mm/2m lati
 • Lepící tmel – slouží k upevnění tepelného izolantu k podkladu systému, případně k vyrovnávací vrstvě a k zajištění jeho polohy.
 • Tepelně izolační materiál – je to výrobek, zajišťující tepelně izolační působení systému. Souvislá vrstva tepelného izolantu spolu s podkladem plní požadavky na součinitel prostupu tepla konstrukce, nejnižší povrchovou teplotu konstrukce a podílí se na snížení spotřeby energie na vytápění. Obvyklými materiály jsou fasádní expandovaný polystyren (EPS, někdy EPS-F), vytlačovaný (extrudovaný) polystyren (XPS nebo XPS-F) nebo pojené minerální vlákna (MV-F).
 • Podkladní vrstva omítky s výztužnou síťovinou (výztužná vrstva) – vrstva na vnějším povrchu tepelného izolantu, která má zásadní vliv na zajištění mechanických vlastností, stability a životnosti KZS, vytvořená z jedné nebo více vrstev krycí stěrkové hmoty, z nichž alespoň jedna obsahuje vyztužení síťovinou.
 • Penetrační nátěr – hmota, tvořící spojení mezi výztužnou vrstvou a povrchovou úpravou, která se nanáší jen v případech, předepsaných výrobcem pro některý  povrchových úprav.
 • Povrchová úprava – hmota pro konečnou úpravu povrchu výztužné vrstvy, která tvoří ochranu KZS proti atmosférickým vlivům a dává mu požadovanou strukturu a barevnost. Povrchovou úpravu tvoří vnější omítkoviny různých typů pro různá použití, která může být opatřena ochranným nátěrem, nebo vnější obklad.
 • Kotvící prvky – prvky mechanického připevnění KZS k podkladu, obvykle hmoždinky nebo lišty.
 • Ostatní prvky – pomocné, dekorativní a těsnící výrobky a materiály.

Naši pracovníci jsou vyškolenými odborníky pro provádění zateplovacích systémů, jsme schopni dodávat systém v nepřístupných místech.

Pro naše zakázky používáme výhradně certifikovaných dodavatelů, například materiály firem Sto, Baumit, nebo Stomix.

© FLEXISTAV s.r.o. | Brno | +420 603 547 598 | info@flexistav.cz