stavební firma | expert na výškové práce
Reference
Reference Brno
Zateplení domů
a zateplování
fasád
Reference Brno
Reprofilace
a sanace
betonu
Reference Brno
Opravy
a nátěry fasád
Reference Brno
Malba reklam,
montáž
reklamy
Reference Brno
Opravy
a nátěry
konstrukcí
Reference Brno
Nátěry
a rekonstrukce
střech
Reference Brno
Dřevěný šindel
pokrývání
šindelem
Reference Brno
Arboristika a
kácení stromů
Reference Brno
Mytí oken
výškových
budov
Reference Brno
Stavební
a zednické
práce
Reference Brno
Siluety dravců,
ochrana proti
ptákům
Reference Brno
Rekonstrukce
betonových
teras a balkonů
Reference Brno
Montáže ve
výškách a
výškové práce
Kariéra Napsali o nás O firmě Reference Služby Úvod Kontakt

FLEXISTAV s.r.o.

Provozovna:
Stavební 5, Brno tel: 543 254 108
mobil: 603 547 598
e-mail: info@flexistav.cz

 

Nátěry střech, izolace střechy, opravy střech plechových, plochých a dřevěných.

Úvod > Výškové práce > Nátěry a opravy střech

Stárnutí staveb a nátěry

U každé stavby jednou nastane čas, kde její vnější plášť dozná takových změn vlivem působení atmosférických vlivů jako jsou sníh, déšť, sluneční žár a vítr, že se rozhodnete pro jeho obnovu. Nejjednodušším ze způsobů opravy jak fasády, tak výplní otvorů, tedy pokud nejsou plastové, tak také střechy a dalších prvků stavby jsou nátěry, dalším pak kompletní renovace či rekonstrukce.

10.jpg, 27kB

Nátěry jako nejjednodušší způsob opravy

Nejprve si přibližme nátěry – nejjednodušší způsob opravy. Nátěr - to znamená odstranit starý nátěr, ošetřit základní materiál prvků podkladovým nátěrem a následně provést Vámi zvolený barevně tónovaný nátěr svrchní v jedné nebo více vrstvách dle kvality nátěrové hmoty, doporučení výrobců a požadované životnosti nátěru.

Výškové nátěry

Ovšem při této jednoduché operaci může nastat problém a to ne jeden. Například se natíraná konstrukce nachází v nepřístupném místě a vy nemáte dost dlouhý žebřík, nebo se jedná o fasádu bytového domu, pro jejíž nátěr bychom potřebovali náročné a cenově nevýhodné lešení, nebo se jedná o nestandardní konstrukci, například stožár kabelového či jiného vedení. Zde přichází naše firma s nabídkou kvalitních nátěrových možností a služeb. Ve většině případů, se kterými se dostáváme do styku, se jedná o nátěry špatně přístupných ploch – nátěry střech, nátěry stožárů, nátěry fasád. V drtivé většině případů pak provádíme tyto nátěry za použití horolezecké techniky, tj. nátěry ve výškách bez použití lešení – tato metoda je efektivní, rychlá a nevyžaduje stavbu nákladného a neekonomického lešení.

Nátěry fasád

U fasád se především jedná o barevné nátěry určené k renovaci fasád postižených působením řas – tj. zezelenalých, případně špinavých nebo nevzhledně vypadajících díky vybledlým barvám.

Nátěry střech

U střech se naopak ve valné případě jedná o nátěry plechů krytiny, nebo klempířských prvků – oplechování, římsy, okapní plechy, okapy, svody, komínové hlavy a další kovové konstrukce ve střešním plášti vyžadující údržbu nátěrem. Také se u střech může jednat o nátěry střech z hlediska hydroizolace – moderní nátěrové hmoty umožňují, aby se na plochých střechách prováděla hydroizolace střech nátěrovými hmotami hydroizolačního charakteru – to opět znamená natěračské práce ve výškách, nezřídka horolezeckým způsobem.

Když zůstaneme u střešních konstrukcí, tak v případě že střecha je poškozena více než je možné opravit nátěry nebo jednoduchou opravou části střechy, musíme přistoupit ke kompletní renovaci nebo rekonstrukci střechy – to záleží na způsobu a rozsahu opravy. Nebudeme zde ovšem rozebírat technické výrazy – budeme se věnovat činnostem které naše firma v tomto směru nabízí – jsme ochotni a technicky schopni zařídit kompletní renovací střešního pláště a to jak nátěry, tak také kompletní demontáží poškozené střechy včetně kompletního souvrství a vytvoření střechy nové – to znamená že jsme schopni provést kompletní opravy střechy na základě žádosti investora a to nejen u klasické ploché střechy, ale i střech šikmých.

Opravy střech

Materiálově jsem schopni provést opravy a rekonstrukce nejen u střech se skládanou keramickou nebo betonovou krytinou, ale i u plechové střechy nebo také dřevěné střechy z dřevěných šindelů. Rekonstrukce střešního pláště ve většině případů je spojená s adaptací nebo rekonstrukcí bytových prostor pod konstrukcí nebo s výstavbou obytného podkroví. V souvislosti s tímto krokem pak provádíme technologicky tento sled prací – demontáž stávající krytiny a podkladu – tj. laťování nebo bednění, posouzení stavu krovu, pokud se střecha nebude tvarově měnit, výměna poškozených částí nosné konstrukce krovu nebo vytvoření nové konstrukce v případě, že tvar se mění, následuje montáž izolace – to znamená pojistné hydroizolace nad krokve ve většině případů, a tepelné izolace mezi a pod krokve, posléze laťování samotné nebo v kombinaci s celoplošným bedněním, a montáž nové krytiny daného druhu – kovová, skládaná keramická nebo betonová, dřevěná.

Pokrývání střech a pokrývačské práce

Respektujeme navržené skladby střech v požadavcích investora nebo projektové dokumentaci, jsme schopni provést krytinu z jakýchkoliv materiálu na základě žádosti a podkladů – v případě že splňuje požadavky na životnost, kvalitu a použití na daném typu střechy a sklonu. V souvislosti s montáží kompletních střech jsme také vyškoleni a zkušeni v opravách všech nadstřešních konstrukcí a klempířských prací – římsy, okapy, svody, oplechování okrajů, komínové hlavy a další podobné konstrukce. Naši pracovníci jsou také školeni v systémech montáže krovů, jejich nosných konstrukcí, moderních i klasický, a také jsou schopni provést veškeré zednické práce související s novou střechou a úpravou podstřešního prostoru – tj. např. rekonstrukce podkroví, nebo půdních prostorů.

Kvalita prací a záruky

Samozřejmostí jako u všech ostatních prací, je kvalita materiálů, zkušení a proškolení pracovníci na daný typ montáže a materiály a také snaha o co nejrychlejší, kvalitní a ekonomické provedení práce s ohledem na spokojenost a přání zákazníka. Součástí poskytovaných prací je technický servis a poradenství u všech námi poskytovaných prací.

© FLEXISTAV s.r.o. | Brno | +420 603 547 598 | info@flexistav.cz